pool A

  • Merica (US)
  • Gaul (GER)
  • Man Down (US)
  • Team Finland (FIN)
  • Mountainbeachers (SWI)
  • Flash (UK)

pool B

  • Young Legends (GER)
  • Borderline (US)
  • The Tragic Hips (CAN)
  • The GreyT Swedes (SWE)
  • Jets (FRA)
  • Currier Island (CUR)
Games 1 to 5: Each pool plays a Round Robbin for positioning within the pool.
Games 6 to 8: Top 4 teams from each pool will dispute quarter-finals, semi-finals, and position games (including final). Bottom 2 teams from each pool will play in a Round Robbin for positions 9 to 12.

September 26

field 1 score 
9:30Merica13 - 6Mountain Beachers
11:00Young Legends11 - 7Jets
15:30Gaul3 - 11Flash
17:00Borderline11 - 7Currier Island
field 2 score 
9:30Gaul2 - 13Team Finland
11:00Borderline10 - 11GreyT Swedes
15:30Merica11 - 4Man Down
17:00Young Legends10 - 8Tragic Hips
field 3 score 
9:30Man Down12 - 6Flash
11:00Tragic Hips10 - 8Currier Island
15:30Team Finland10 - 7Mountain Beachers
17:00GreyT Swedes6 - 10Jets

September 27

field 1 score 
9:30Borderline12 - 6Tragic Hips
11:00Gaul4 - 13Man Down
15:30Young Legends13 - 7Borderline
17:00Team Finland13 - 4Flash
field 2 score 
9:30Jets11 - 6Currier Island
11:00Mountain Beachers5 - 9Flash
15:30GreyT Swedes13 - 3Currier Island
17:00Merica13 - 2Gaul
field 3 score 
9:30Young Legends12 - 7GreyT Swedes
11:00Merica13 - 8Team Finland
15:30Tragic Hips6 - 12Jets
17:00Man Down13 - 9Mountain Beachers

September 28

field 1 score 
9:30Man Down13 - 9Team Finland
11:00Tragic Hips4 - 13GreyT Swedes
15:30Man Down13 - 5Jets
17:00Team Finland12 - 10Borderline
field 2 score 
9:30Merica13 - 5Flash
11:00Young Legends13 - 9Currier Island
15:30Flash4 - 13Young Legends
17:00Gaul9 - 11Currier Island
field 3 score 
9:30Gaul13 - 11Mountain Beachers
11:00Borderline13 - 10Jets
15:30Merica12 - 7GreyT Swedes
17:00Mountain Beachers7 - 13Tragic Hips

September 29

field 1 score 
9:30Merica12 - 7Team Finland
11:00Young Legends10 - 3Man Down
14:00GreyT Swedes12 - 9Jets
15:00Man Down7 - 8Team Finland
16:00Merica11 - 3Young Legends
field 2 score 
9:30GreyT Swedes11 - 9Borderline
11:00Flash4 - 12Jets
12:30Borderline12 - 5Flash
15:00
field 3 score 
9:30Mountain Beachers7 - 11Currier Island
11:00Tragic Hips11 - 5Gaul
14:00Mountain Beachers9 - 11Gaul
15:00Tragic Hips7 - 9Currier Island